Filomuz

Hakkımızda

Doğuş Grubu'nun bir iştiraki olarak 2007 yılında kurulan Körfez Havacılık Turizm ve Ticaret A.Ş., Mayıs 2008 tarihinden itibaren Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan Körfez Havacılık İşletme Ruhsatı (AOC) altında çalışmalarını sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası arenada ticari faaliyetleri bulunan şirketin filosunda, bir adet Gulfstream 550, bir adet Gulfstream 450 iş jetleri ile iki adet Airbus Helicopter H145 ve bir adet Sikorsky S76C++ helikopter bulunuyor.

Ana operasyon merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan Körfez Havacılık, hava araçlarını Genel Havacılık apronunda yer alan kendine ait özel hangarda konuşlandırmaktadır. Araçların bakım faaliyetleri, Şirketin deneyimli personeli tarafından bu hangarda ya da gerekli durumlarda, yine Körfez Havacılık personeli gözetiminde yetkili bakım merkezlerinde yapılmaktadır.

Körfez Havacılık'ın operasyonunu yürütmekte olan uçuş personeli, en az 16 yıllık sivil havacılık tecrübesine sahip, uçtukları uçaklarda öğretmen pilot (TRI) yetkisi olan pilotlardan oluşuyor. Şirket ayrıca, Hava Taksi İşletmeciliği konusunda da ISO 9001 : 2008 belgesine sahiptir.

Güvenlik Politikamız

Güvenlik tüm faaliyetlerimizde birinci önceliktir. Körfez Havacılık yürüttüğü tüm faaliyetlerinde güvenlik performansını en üst düzeyde korumak için iyileştirme stratejileri, yönetim sistemleri süreçlerini, ulusal ve uluslararası standartlar dahilinde takip eder.

Taahhütlerimiz:

• Havacılık güvenlik, strateji ve performansı gelişimi için tüm personel için kendi gorev ve sorumluluklarını açıkça tanımlamak.

• Dışarıdan temin edilen sistemlerin ve hizmetlerin şirket güvenliği üzerine etkisi ve şirket güvenlik standartlarını karşıladıgından emin olmak.

• Aktif olarak dünya standartlarında uygun güvenlik süreçleri geliştirmek ve iyilestirmek.

• Tüm personelin sadece görevleri ile orantılı yeterli ve uygun havacılık güvenliği bilgi ve becerileri egitimi verilmesini sağlamaktır.

• Güvenlik stratejisi ve politikası uygulamak için yeterli kalifiye ve eğitimli personelin olduğundan emin olmak,

• Tüm havacılık faaliyetlerinde en yüksek performans seviyeleri ve güvenlik standartlarını gerceklestırmek.

• Sürekli güvenlik performansını geliştirmek.

• Güvenlik ve yönetim incelemeleri yönetimi ve ilgili işlemlerin yapılmasını saglamak.

• Etkili havacılık güvenliği yönetim sistemlerinin uygulanmasının havacılık faaliyetleri, güvenlik standartları en yüksek düzeyde gerçekleştirme amacının ayrılmaz parcası olduğunu kabul eder.